Kontakt: +48 58 350 99 49

Ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej

Jaka wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej jest optymalna? Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje z biurem podróży, najczęściej dostajemy "w cenie" polisę z sumą ubezpieczenia 10.000 EUR. Czy taka polisa jest wystarczająca? Tak! W większości przypadków...

Na szczęście, większość zachorowań w trakcie podróży zagranicznej kończy się na jednej wizycie lekarskiej i zakupie leków. Łączny koszt nie przekroczy najczęściej 100-150 EUR.

Czasem, sprawa jest poważniejsza, hospitalizacja, więcej badań, leków etc.. Szpital wystawia rachunek na 1.000 - 1.500 EUR

Na pewno dobrze jest przekonać się, że dobrze wybraliśmy ubezpieczyciela i otrzymać z polisy zwrot kilkuset a szczególnie kilku tysięcy EUR. Jednak, czy takie zdarzenia powinny być główną motywacją do zakupu polisy? Czy gdyby polisa nie zadziałała i musielibyśmy sami pokryć te koszty, zrujnują nam one budżet domowy na wiele lat? A może takie odszkodowanie jedynie wyrówna nam koszty składek zapłaconych w poprzednich latach i tych, które zapłacimy w przyszłości?

Tylko kilka procent wszystkich zdarzeń za granicą stanowią poważne zdarzenia. Wypadki samochodowe i w trakcie uprawiania sportów, upadki na basenie, zatrucia bakteryjne etc.. Wtedy chcemy być pewni szybkiej reakcji służb ratunkowych, najlepszej opieki w prywatnym szpitalu, specjalistycznej operacji ratującej życie lub zdrowie oraz medycznego transportu do Polski, bez pytań "a kto za to zapłaci?".

Koszty ratownictwa, leczenia za granicą i transportu medycznego do Polski mogą sięgnąć kilkuset tysięcy złotych (absolutne minimum to 300.000 zł.) w przypadku krajów europejskich. W podróżach poza nasz kontynent, aby być bezpiecznym, trzeba wziąć pod uwagę kwotę na poziomie co najmniej 500.000 zł. a w przypadku USA, nawet 1.000.000 zł..

To są kwoty trudne, a nawet niemożliwe do udźwignięcia dla większości budżetów rodzinnych i przede wszystkim takie sytuacje należy mieć na uwadze wykupując ubezpieczenie na podróż.